marketingowy-harpagan.pl

18 lutego, 2019 Wyłącz przez admin

W branży złotniczej mamy sporo firm. Co mają wspólnego? Na pewno metale, które wykorzystują do produkcji biżuterii, a także jakimi dodatkami je ozdabiają. Teraz skierujemy naszą uwagę zdobienia. Skategoryzujemy je i delikatnie opiszemy.

Imitacje kamieni szlachetnych – pozostają zazwyczaj wytwarzane saletry potasowej, a dokładnej z odmiany szkła. Styliści z reguły umieszczają je w tańszych modelach biżuterii. Szkło kryształowe głownie charakteryzuje się zdecydowanie wyższym stopniem załamania światła. Jest także widocznie gęstsze od tego zwyczajnego. Wiodącym wytwórcą tego materiału jest zagraniczna firma Swarovski Elements.

Cyrkonia |to} następny często używany kamień. Kamień ten produkuje się od początku do końca syntetycznie. Pozostaje bardzo gęsta, co więcej można ją zgodnie z marzeniami barwić. W jubilerstwie sama cyrkonia jest krótko, powstaje w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, główną cnotą jest atrakcyjna cena.

Szlachetne Kamienie to najdroższe z rodziny dodatków wzbogacających wyroby jubilerskie. Znajdujemy ich na świecie całkiem dużo. Jednak dziś zawęzimy się na najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| droższa odmiana kamienia zwanego berylem. Dla amatorów, jest on zielony. Znajduje Uznanie kobiet oraz kolekcjonujących kamienie. Jest bardzo gęsty i łupliwy.

Rubiny pozostają prawie najdroższym rodzai kamieni szlachetnych, co więcej należą do grupy korundów. Słynną niebywałej gęstości, najczęściej widywane rubiny pozostają krwistoczerwone w takich kamieniach nierzadko możemy zauważyć rozszczepienie koloru.

Szafiry – kamienie te niezmiennie są bardzo popularne w przemyśle jubilerskim. Symilarnie do szafirów są z grupy korundów. Z reguły są niebieskie. Ogromna ilość złotników wytwarza go sztucznie.

Diamenty – można opowiadać stosunkowo krótko. Są najtwardsze z istniejących na ziemi minerałów i zarazem najwięcej warte.

Omówiliśmy najczęstsze wykończenia używane do wzbogacania biżuterii. Choć, że znamy ich na ziemi znacznie więcej.

Marketingowy Harpagan